MOJE NÁZORY

můj názor TELEVIZNÍ POŘADY

24. března 2016 v 11:29 | Terez ♡
Přemýšlela jsem, jestli tohle téma vůbec otevírat a rozebírat ale nakonec jsem si řekla ''proč ne''. Pokaždé, když se koukám na některé televizní pořady tak se akorát rozčiluji. Určitě nejsem sama, komu vadí hloupé chování některých lidí, nebo třeba to, že je celý pořad nahraný podle nějakého scénáře (což by v některých pořadech prostě být nemělo).
Začala bych s pořadem který se jmenuje Tchýně. Možná tento pořad někdo znáte. Dávají to ho na tv barrandov a mám dojem, že to vysílají i naši sousedé slováci na markíze. No oproti markíze je naše tchýně hodně pod laťkou. Přijde mi to strašně ale opravdu strašně přehnané. Už na první pohled zjistíte, že je to prostě jen nahrané. Navíc mě opravdu strašně irituje Monika Štiková, která nemá v takovém pořadu co dělat. Já celkově Šitkovi nemám ráda a dávat je jestě do pořadu? propadák. Určitě by bylo lepší, kdyby to nebylo nahrané a do role tchýně by obsadili někoho jiného.
Dále bych tady chtěla zmínit Prostřeno. Hodně oblíbený pořad. Nevím, jako ano, ráda se na tento pořad podívám ale něktěří ti lidé jsou prostě ... hloupí a debilní (nevím jak jinak bych to napsala). Proč se přihlašují do pořadu o vaření když nejí například česnek nebo zelí ? Tohle mě vždycky strašně vytočí. Ten nejí to, ten zase tamto a tamta nemá ráda tuto. Já bych tam takové lidi asi nevystála. Ano, každý nemáme nějakou tu věc v oblibě nebo jsme na nic alergičtí ale proč se tam sakra přihlašují. Pak se to odráží i na bodování s tím že nějaký soutěžící tam pak řekne ''nooo, dneska jsem se moc nenajedl protože nejím brokolici a té brokolice tam bylo hodně tak jsem to raději ani neochutnal. Dezert byl čokoládový a já čokoládu nejím tak jsem to jen ochutnal. Proto dávám 4 body.'' Takové lidi bych do pořadu o vaření nebrala. Ale chápu, berou tam taková individua aby měli větší sledovanost, protože právě tímto vznikají konflikty a lidi to více zaujme. Jednou vysílali díl, kde byl pán a ten dával všem jeden bod aby prostě vyhrál. Jídlo mohlo být sebevíce dobré ale on prostě dal jen jeden bod. To jsem se nad tím tak zamyslela, proč s tím štáb nebo tak nic neudělá. Přijde mi to hodně nefér vůči ostatním soutěžícím. Vím, že tam má každý svojí taktiku ale tohle mi přijde prostě strašně sobecký.
Už delší dobu sleduji Nákupní Maniačky někteří to znáte pod názvem Popelka. Tento pořad je můj asi neoblíbenější. Mám ráda módu a i se ráda inspiruji. Občas ale nestačím zírat, co si na sebe slečny na danné téma oblékají. Právě ten problém je v tom, že se tam kolikrát přihlásí holky s absolutním nevkusem. Prostě jen pro to, aby si mohly nakoupit a být v televizi. Pak tam plácají páte, přes deváté. Vůbec k sobě samotné kousky neladí. Je dobré, že tam jsou alespoň ti stylisté, kteří k tomu vždy řeknou svůj názor a pak je i spravedlivě obodují. Pro mě jsou ale slovenské Nákupní Maniačky prostě o něco víc na úrovni než Popelka ale to už si zhodnoťte sami.
Tímto bych to asi zakončila. Byla bych ráda i za váš názor a doufám, že se vám článek líbil.

gif image

můj názor YOUTUBEŘI

19. února 2016 v 11:22 | Terez ♡
Ze záčátku bych chtěla napsat, že se tímto článkem nechci někoho dotknout. Chci jen probrat trend dnešní doby a tím jsou youtubeři. Každý máme asi odlišný názor ale možná se s tím mým někdo ztotožní. O tomto tématu jsem vždy chtěla něco napsat. Tak jsem u toho a konečně vám můžu sdělit své dojmy.
Kde bych začala. Nedávno jsem se koukala na videa jedné holčiny. V tom videu radila lidem, jaké dárky třeba rodičům pořídit k vánocům. Vzhledem k tomu, že slečna je asi ze zámožné rodiny radila koupit rodičům třeba drahý tablet, mobil, počítač nebo drahou kosmetiku. Přijde mi, že většina těchto rad je pro normální lidi úplně k ničemu. Co si budeme povídat, ne každý je ze zámožné rodiny a prostě si takové dárky dovolit nemůže. Jenom jsem se nad tím tak pozastavila. Do komentářů pod video psalo hodně holek, že by rády daly rodičům takové dárky ale prostě na ně nemají v jejich věku peníze. Myslím si, že kdyby raději slečna ve videu ukázala nějaké DIY na dárečky udělala by lépe. Přeci jenom by to vyšlo levněji a myslím si, že i sledovanostby byla lepší.
Teď bych se ráda zaměřila na to, jak některé youtuberky mažou negativní komentáře a ještě to strašně moc rozebírají na různých sociálních sítích. Když už začaly natáčet a chtějí být ''slavné'' měly by s takovými komentáři počítat. Vím, že kolikrát ty komentáře opravdu nejsou hezké ale proč je mazat. Každý má právo sdělit svůj názor. Někdy to ani nekteří lidé nemyslí špatně a chtějí jenom pomoci. Prostě se jim něco nelíbí, tak to napíšou. Youtuberka by měla být ráda, že ji někdo na nějakou chybu upozornil a ne to hned mazat. Proč ? hodně jsem si toho všimla například u Teri Blitzen nebo u PLL. Teri tu kritiku prostě nesnese a většinou na ni stěžuje na sociální síti. Ta kritika tu bude vždycky a když už jsem se rozhodla, stát se youtuberem tak s tím asi budu muset počítat. Tak to bylo k negativním komentářům.
Začínající malý youtubeři. Dnes už je youtube tak zahlcený různými videi na různá témata, že opravdu hodně málo začínajcích se může dostat na vrchol. Neříkám, že to není možné ale ta šance je malá. Já se ráda kouknu na něktré začínajcí a i je ráda podpořím ale myslím si, že děti ve věku 12-14 by s tím prostě ještě začínat neměly. Také jsem pár takových viděla a prostě ne-e. Ve 12 dělat make-upe tutoriály mi přijde jako blbost. Když s tím ale jejich rodiče nemají problém. Spíš jde asi o to, že nebudou mít moc pozitivní ohlasy a takhle malé holčičky tu kritiku také moc neunesou.
Nejvíc mě štvou videa jako je třeba houl z nějakého asijského eshopu a takových videí je tam třeba 10. Hned je vidět, že eshopy nabízí spolupráci a plno slečen na ně kývne ale pak to končí tak, že videa nejsou o ničem jiném než právě o tom, co si zase zadarmo objednaly a jak je to strašně skvělé. Přitom kvalita věcí z takových eshopů je většinou otřesná. Popravě se mi ani takový styly videí vůbec nelíbí. Nebaví mě koukat 20 minut na to, jak někdo do kamery ukazuje, co si koupil a o každé věci musí prohodit jak je skvělá. Někdy mi to přijde až vtipné. Ale to je zase věc názoru. Možná mi sem někdo napíše, ať se na to nekoukám když mě to nebaví. Jen píšu svůj názor.
Toto je strašně rozsáhlé téma ke kterému by se dalo napsat strašně moc názorů a tak. Takže jsem to takhle shrnula. Doufám, že se vám článek líbil a byla bych ráda, kdyby jste mi třeba i vy napsali jaký je váš názor.

apple, candle, and macbook image
 
 

Reklama