MYŠLENKY

ŽIVOT BEZ TELEFONU

21. května 2016 v 20:53 | Terez ♡
Dnes je venku opravdu krásně. Využila jsem toho a šla se projít. Po cestě mi došlo, že jsem doma nechala mobil. Říkala jsem si, že bych se pro něj měla vrátit. Co kdyby mi někdo volal nebo mě scháněl. Měla jsem takový divný pocit ale nakonec jsem se pro něj nevrátila. Stejně jsem na něm polovinu dne. A právě v ten moment se mi zjevila myšlenka jaké by to bylo, kdyby neexistovaly mobily. Svět by byl ihned jiný a řekla bych, že i o něco lepší.
Hodně se setkávám s tím, že lidé neustále drží telefon v ruce. Nikomu nesmí nic uniknout. Snapchat, instagram, facebook a další aplikace musí neustále sjíždět. Půl hodiny se tam třeba nezobrazí nic nového ale lidé stejně stále kontrolují, jestli tam někdo nepřidal něco zajímavého. Myslím si, že je to velký problém dnešní doby. Lidé neumí v reálu pořádně komunikovat ale raději to řeší přes růžné zprávy a messengery. Nebudu lhát, já k těmto lidem patřím taky. Neznám bohužel nikoho, kdo by tomu nepropadl. Většinou všichni moji kamarádi jsou v tomhle stejní.
Kdyby telefony nebyly, tak by se spousta věcí lépě řešila. Lidé by byli osobně více v kontaktu a možná by ani nedocházelo k některým situacím. Například ke kyberšikaně nebo různého napadání na internetu. Spousta lidí dokáže člověku vyhrožovat ve zprávách ale pak v realitě, když se s tím člověkem vidí osobně tak nedokáže říct ani slovo. Jako by to byl najednou úplně jiný člověk, co se skrývá za tou falešnou maskou.
Na druhou stranu si ale říkám, že bez telefonů by některé věci byly těžší. S telefonem se můžeme ihned spojit s člověkem se kterým se na něčem musíme domluvit. Když se nám něco stane, můžeme si zavolat pomoc. Bez telefonu by se tyhle věci nedaly udělat (jak asi všichni víme). Má to prostě svá pro a proti. Popravdě já bych si už svůj život nedokázala představit bez svého mobilu. Je už součástí mě a je to moje závislost (bohužel).

gif, mobile, and school image
 
 

Reklama