ZE ŽIVOTA

ZKOUŠKOVÉ, NADĚJE A MŮJ SEN

14. dubna 2016 v 14:23 | Terez ♡
Jak už jsem psala v předchozím článku , konečně jsem se vzpamatovala a tak trochu si začínám uvědomovat, jakou strašnou chybu jsem dělala. Strašně moc mě mrzí, že jsem skoro celý rok kašlala na školu. Nedávno jsem si dokonce říkala, že to ukončím a půjdu pracovat. Nakonec jsem se ale vzpamatovala. Začala se učit a jde to. Sice nejsem ten nejchytřejší člověk ve třídě ale můžu říct, že když se učím tak všechny předměty bych možná mohla dát i na trojky. Což by pro mě bylo moc dobré. Jsem opravdu ráda, že mi to konečně došlo a maturita je teď ten můj cíl, ke kterému chci dojít. Vím, že to nebude snadná cesta a bude mě to stát hodně úsilí ale já věřím, že to zvládnu. Komisní zkoušky už mám skoro všechny úspěšně za sebou (byla jsem dlouho nemocná a mám bohužel u všech předmětů vysokou absenci) takže jsem ráda. Ještě bych se ale vrátila k té maturitě. Nedávno jsem se koukala na pracovní místa, které se nabízejí. Pár nabídek se mi moc líbilo ale měli podmínku, že bych musela mít maturitu. V tom mě to tak i trklo, že bych to měla zkusit. Jsem ten typ člověka, který nechce skončit jako prodavačka v supermarketu. Tak mi držte palce, i když maturita je celkem daleko.
Poslední dobou vidím čím dál více na instagramu a na jiných sociálních sítích fotky roztomilých štěňátek, pejsků, fenek. Já jsem do zvířátek už od malička strašný blázen. Dala bych cokoliv za to mít tohle úžasné stvoření doma i když vím, že to s nimi může být občas těžké. Potřebovala bych nějakého parťáka, co semnou bude chodit na procházky a co mě bude mít rád. Takovou malou němou tvář, co by mi pomáhala v těžkých chvílích. Vím, že plno lidí říká, jak jsou krásní když jsou to ještě štěňátka ale jakmile vyrostou, už to takové není. Já nevím, když už bych si pořídila pejska, tak bych ho měla ráda i kdyby vyrostl a už by tak roztomilý nebyl (mně teda přijdou někteří roztomilý pořád). Chtěla bych si pořídit Boston Terriera. Když to někdy půjde, tak budu chtít určitě tohoto. Jednou se mi snad tento sen splní.
Zítra je konečně pátek, tak si všichni užijte víkend a mějte se hezky. :)

dog, puppy, and black and white image

ŠŤASTNÁ ''?''

5. dubna 2016 v 20:11 | Terez ♡
Konečně jsme se dočkali jara. Všechno kvete (ano jsem velký alergik ale stejně jsem strašně ráda za to že je konečně teplo), svítí sluníčko a je prostě nádherně. Ráno se mi lépe vstává, dokonce jsem se zbavila depresí a to mám právě na létě nejradši. Jako by ze mě všechen ten stres odpadl a já se cítila jako zcela nový člověk. Začala jsem si více věřit i ve škole, i když to není zrovna nejlepší. Blíží se třištvrtěletí a já tam mám opravdu strašné známky. Pořád si říkám, že se nic neděje. Ještě mám dostatek času si to opravit a když neopravím, tak půjdu prostě pracovat. Popravdě se toho ale bojím a nevím jestli jsem už připravena jít pracovat.

Jsem opravdu ráda, že jsem se zbavila deprese na kterou trpím. Ani nevím, kdy to začalo. Vždy jsem byla srašně veselá, bláznivá a ukecaná ... za poslední roky se to ale změnilo a já jsem přesný opak. Bojím se mluvit s lidmi (jen teda někdy), mám ze všeho strach a věčně si říkám, že nic nezvládnu. Ano, já vím že je to špatné jenomže já nevím co s tím. Prášky brát nechci a k doktoru se mi nechce. Jak už jsem ale psala výše, s příchozím jarem se to lepší. Tak snad mi to i vydrží. Zítra jdu poprvé na novou brigádu. Držte mi palce ať to zvládnu. Musím to zvládnout. :)

V neděli jsme se byli projít v parku. Už hodně dlouho jsem se takhle krásně neprošla. Ta vůně jara je opravdu úžasná. Dala jsem si první jarní zmrzlinu (teď jsem na ní dostala chuť) a bylo mi strašně dobře. Odpočinout si od všech problémů a starostí, prostě jen vypnout. Mamka mě zavedla na jedno místo, které je strašně krásné. Je tam taková menší lávka přes řeku. Už vím, kam budu chodit, když mi bude nejhůře. Jen si prostě vzít knížku, sluchátka do uší a sednout si na ni. Když jsem byla malá, tak jsem měla takové místo u babičky na jedné vesnici. Moc ráda na to vzpomínám.

spring and flowers image

HAPPY EASTER

26. března 2016 v 13:23 | Terez ♡
Tak jsou tu zase po roce Velikonoce. Popravdě, už z nich nejsem tak hotvá jako před pár lety. To jsem se na velikonoce vždycky strašně moc těšila. Bavilo mě barvení vajíček a pečení mazance. Čím jsem ale starší, tím míň se na ně těším. Moc bych se chtěla vrátit do těch dětských let, kdy jsem se na ně těšila. Vždy, když byl přestupný rok, tak jsme s holkama vzaly pomlásky a šly šupat. Strašně mě to bavilo a říkala jsem si , proč nemůžu být kluk abych mohla chodit šupat každý rok. Byly jsme rády, když jsme dostaly čokoládová vajíčka nebo i nějakou tu kačku. Bylo to hezké. Teď jsem spíše ráda, že jsou prázdniny a já můžu každý den spát do oběda. Netěším se tedy na to, až mě přijdou příbuzní vyšupat ale tak alespoň neuschnu. I když já moc na tyto pověry nevěřím. Tradice se u nás v rodině musí dodržovat, takže mi nic jiného nezbývá. I když tyhle svátky prostě mají něco do sebe. Moc ráda koukám na pohádky a konečně jsem se zase dočkala a v televizi jich dávají strašně moc. Nevím na co koukat dříve. Jako malá jsem se s tátou vždy koukala na pohádku o Janu a jeho podivuhodném příteli. No můžu vám říct, že i po těch letech mám z té pohádky husí kůži. Pokud jste ji ještě neviděli určitě se podívejte. Opravdu bych tuto pohádku pohádkou nenazývala. Když už jsem u těch pohádek tak bych se vás chtěla zeptat jaká pohádka vám je nepříjemná a máte z ní tak trochu strach. Já se ráda na takové pohádky dívám a pak třeba nemůžu ani usnout.
Popravdě nevím, co budu ten zbytek prázdnin dělat. Nemám vůbec žádné plány. Všichni kamarádi odjeli na prázdniny pryč a já jako vždy zůstala doma. Napadlo mě jet na pár dní k babičce ale nějak se nemám k tomu vypadnout z města na vesnici, kde už vůbec nejsou skoro žádní lidé. V létě je to tam teda krásné ale v tomto počasí bych se tam nemohla jít ani projít, protože jak se znám, zase bych nastydla.

Všem chci popřát krásné Velikonoční svátky.

rabbit, cute, and animal image

SPRING BREAK

22. února 2016 v 12:39 | Terez ♡
Konečně jarní prázdniny. I když, já mám ''prázdniny'' už tři týdny jelikož jsem byla nemocná. Jsem ráda, že se mi to ještě takhle hezky prodlužilo o týden. Musím se začít učit. Až přijdu po prázdninách do školy, budu toho mít strašně moc a bojím se, že to prostě nezvládnu. Je to těžké ale měla bych si v tomhle směru začít věřit jinak to opravdu nedám. Vím, že se asi nic nestane, když prostě školu opustím ale ... mám snad nejlepší kolektiv ve třídě. Nikdy jsem takový neměla a hodně by mě mrzelo, kdybych všechny musela opustit. Na druhou stranu by to bylo i fajn, začít pracovat, vydělávat si svoje peníze. Jenomže už bych neměla takovou volnost. Každý den vstávat a pořád chodit do práce, každý den, bez jakéhokoliv ulejvání a tak. Jo, asi bych se měla opravdu začít učit. :D
Teď přemýšlím, co ten týden budu dělat (kromě toho učení). Nemám vlastně vůbec nic v plánu. Až teda na víkend, ale ten je ještě celkem daleko. Strašně ráda bych jela třeba někam na výlet do přírody ale nevím kdo by mě tam vzal. Asi zkusím něco domluvit. Potřebuji na chvilku vypnout a vypadnout pryč odsud. Pročistit si hlavu a tak. Začlo mě zase bavit focení. Přemýšlím, že si našetřím na nějaký lepší foťák a začnu zase fotit. Je hezký, že se začínám vracet ke starým koníčkům. Zjistila jsem, že mi to fakt pomáhá na všechny ty mé psychické problémy.
Také jste si všimli, že je instagram zahlcený obrázky zvířátek ? já zvířata miluju. Jak tak koukám na ty obrázky tak strašně toužím po pejskovi nebo kočce. Bohužel ani jedno doma mít nemůžeme, kvůli alergii kterou má brácha. Snad se mi jednou sen splní a já si pejska pořídím.
Pokud máte tento týden také prázdniny tak si je pořádně užijte. Já se s vámi pro dnešek loučím.

dog, cute, and animal image
 
 

Reklama